Karel IV. - Otec vlasti

Kód: 7244398

Úplný název:

Karel IV. - Otec vlasti (Vaňková Ludmila):

Autor a popis:

Vaňková Ludmila, Šulc-Švarc, 752 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 442 Kč (1 999 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

LIMITOVANÁ EDICE
Šestidílná historická sága je nejznámější a také nejobsáhlejší román o Karlu IV. Vychází v jedné knize s bohatým barevným obrazovým doprovodem a v exkluzivní grafické úpravě. Výjimečná románová kronika Ludmily Vaňkové dala Otci vlasti podobu člověka, který je nám blízký i dnes, kdy je podle mínění národa Karel IV. největší Čech. Nejslavnější český panovník Karel IV. učinil Prahu navždy srdcem Evropy a už jeho současníci ho nazvali Otcem vlasti. Historická sága Ludmily Vaňkové poutavě vypráví o jeho životě od mládí a až do posledních dnů na císařském trůnu. Byla to doba velkého rozkvětu Čech, který se přenesl na celou římskou říši. Gotická Praha rostla přímo před očima. Katedrála na Pražském hradě, Pražská univerzita, Kamenný most, Nové Město s největším náměstím a nedaleko nové metropole vznikal velkolepý Karlštejn, osobní rezidence císaře. Na všechno, co se odehrávalo v Evropě, měl Karel IV. nemalý vliv. Byla to hlavně stoletá válka mezi Francií a Anglií a úsilí o navrácení papeže z Avignonu do Říma. Neméně zajímavý byl Karlův osobní život. Měl čtyři manželky, každá byla jiná a ke každé si vytvořil zvláštní vztah. Jeho životem procházejí stovky historických osobností, králové, papežové, vojevůdci, umělci, vzdělanci a jejich osudy nezůstaly u Karla bez odezvy. Díky vynikajícím vladařským schopnostem dokázal uskutečnit nejen sny svého otce Jana, ale i vlastní, vpravdě ušlechtilé královské záměry. Smrt ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života.
+ dárek Slavné historky Zbojnické – 6 DVD Kompletní TV seriál
Tento NÁRODNÍ POKLAD by neměl chybět v žádné sbírce českých filmů. Šest epizod mikrokomedií, které nám s nadsázkou představují mýty a legendy, vytvořené o zbojnickém řemesle v 19. století, dodnes baví všechny české diváky. V hlavních i vedlejších rolích se nám představí samí velcí herci. Zmiňme alespoň slavnou trojici z Divadla na Zábradlí – Jíří Bartoška, Karel Heřmánek a Ladislav Mrkvička. Navíc v roli glosátora dobových událostí úžasný Miloš Kopecký. Seriál Hynka Bočana je plný loupežníků, vrahů a zbojníků. Ať už jsou historky pravdivé nebo trošku přikrášlené, už léta přinášejí radost televizním divákům a divačkám. Převeliká škoda, že se nenatočilo více dílů. Náš kraj měl mnoho podobných loupežnických dobrodruhů.
  
  
V roli zbojníků se můžete těšit na Ivana Vyskočila coby Jana Jiřího Grassela. Ten tohoto grázla ztrvárnil tak, abychom ho mohli jak nesnášet, tak mu bezmezně fandit. Radoslav Brzobohatý v roli Václava Babinského opět zazářil. Životem zkroušený zbojník, který má svá nejlepší léta za sebou, ale přesto se o něm tradují mnohá vyprávění a zpívají rozverné kramářské písně. Pavlovi Zedníčkovi postava maďarského zbojníka Róži Šándora vysloveně sedla. V roli Schinderhannese se objeví Miroslav Vladyka. Hraje arogantního rváče, který se dokáže chovat jako generál. Takový, který ve svých vojácích vyvolává bezmeznou důvěru. Jako poslední se nám v seriálu představí Vladimír Dlouhý coby Trestanec Salvador. Této postavy je divákům asi nejvíce líto, protože je to takový sympaťák.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Karel IV. - Otec vlasti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Karel IV. - Otec vlasti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Karel IV. - Otec vlasti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Karel IV. - Otec vlasti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Karel IV. - Otec vlasti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány