Karel Paták – Monografie

Kód: 8751785

Úplný název:

Karel Paták – Monografie (Paták Karel):

Autor a popis:

Paták Karel, Machart, 128 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
104 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Právě v těchto dnech vychází dlouho očekávaná publikace „Karel Paták - Monografie“. Knižní titul z berounského nakladatelství Machart, věnovaný průřezu celoživotní tvorbou akademického malíře Karla Patáka, zpřístupňuje široké veřejnosti život i dílo umělce, který se významně zapsal do kulturního povědomí Berouna. Jedná se o první monografii, která se věnuje dílu tohoto autora. Kniha shrnuje Patákovu tvorbu od studentských let na Akademii výtvarných umění přes práci v propagační tvorbě, ilustrátorskou a portrétní tvorbu až po současnost, kdy Karel Paták tvoří netradiční koláže technologií počítačové grafiky. Kniha obsahuje předmluvu věnovanou životu malíře, jejímž autorem je berounský spisovatel Jiří Kahoun. Dále přináší vzpomínky a postřehy řady berounských osobností, které Karla Patáka provázely na jeho cestě životem, mj. Jiřího Kreissla, Jana Velíška, Vladimíra Čápa, Pavla Machače, Jiřího Vydry, Jaroslavy Obdržálkové a dalších. Tito lidé s ním tvořili, poznali jej na studiích, setkali se s ním v jeho roli výtvarníka nebo dlouholetého učitele na LŠU v Berouně.
Kniha bude slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 4. dubna 2013 v 17 hodin v prostorách Základní umělecké školy Václava Talicha. Součástí slavnostního uvedení knihy do života bude i projekce publikovaných výtvarných děl Karla Patáka a také hudební vystoupení, o které se postarají žáci a učitelé ZUŠ. Na přítomné čeká i malé pohoštění.
Vydání knihy podpořilo město Beroun i Nadační fond Letorosty senátora Jiřího Oberfalzera. Je k dostání u všech berounských knihkupců.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Karel Paták – Monografie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Karel Paták – Monografie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Karel Paták – Monografie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Karel Paták – Monografie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Karel Paták – Monografie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Karel Paták – Monografie