Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I.

Kód: 8648887

Úplný název:

Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I. (Havel Dalibor): (Zpracování diplomatického materiálu pro období kveten 1283 – kveten 1297)

Autor a popis:

Havel Dalibor, Matice moravská, 434 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
271 Kč (370 Kč)
  / ks  
koupit
 

První díl Katalogu listin zahrnuje zpracování 1 005 jednotek této kritické edice veškerého bohemikálního diplomatického materiálu pro období od návratu Václava II. do Čech až do jeho české královské korunovace v roce 1297. Katalog tvoří půdorys prvních dvou svazků sedmého dílu této edice, tzn. CDB VII/1 a CDB VII/2. Uživateli se zde dostává do rukou moderní syntetický soupis veškerých diplomatických bohemik z let 1283-1297, získává zde informace o formě dochování a textové tradici dotyčných listin a listů, seznamuje se s podrobným obsahem katalogizovaných pramenů, s odkazem na písaře a použité pověřovací prostředky, zohledněny jsou rovněž aspekty důležité k diplomatické interpretaci (spolehlivost informací zde obsažených, odkazy na obsahově související prameny apod.).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Katalog listin a listů k VII. dílu Českého diplomatáře I.