Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích

Kód: 8503358

Úplný název:

Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích (Adámek Jiří, Hansová Jarmila, Kovář Daniel, Lavička Roman, Mareš Zdeněk, Thomová Zuzana): Miscellanea – svazek 11.

Autor a popis:

Adámek Jiří, Národní památkový ústav, 288 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
264 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Českobudějovický kostel sv. Mikuláše byl ve 13. století založen českým králem Přemyslem Otakarem II., rozšířen byl v závěru 14. století a velkolepě pozdně goticky přestavěn po roce 1520. Nad prostorem chrámového trojlodí tehdy byla vztyčena působivá stanová střecha. Požár v roce 1641 a následná raně barokní přestavba poté zcela změnila vzhled stavby, která se v roce 1785 stala katedrálou nově vzniklé českobudějovické diecéze.
Kniha je založena na průzkumu různých typů písemných a ikonografických pramenů, archeologicky zmapovaných situací a analýze stavebních prvků dochovaných ze všech etap vývoje dané stavby. Souhrn těchto informací posloužil mimo jiné jako podklad rekonstrukce proměn vnější podoby kostela (znázorněné formou 3D modelů) i jeho vnitřního vybavení.
Z archivních podkladů byly rekonstruovány fragmenty příběhů mnoha desítek lidí, kteří měli v různých dobách s kostelem něco společného, a to nejen umělců, stavebníků či kněží, ale i budějovických měšťanů, kteří aktivně spoluutvářeli jeho podobu ve středověku, barokním období, osvícenských časech i v 19. a 20. století.
200 barevných a černobílých fotografií, mimo jiné 3D rekonstrukce podob kostela v jeho jednotlivých stavebních etapách
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích