Katova komnata

Kód: 7405307

Úplný název:

Katova komnata (Vala Petr):

Autor a popis:

Vala Petr, OFTIS, 80 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
68 Kč (98 Kč)
  / ks  
koupit
 

Svět je politicky centralizován, zdánlivě stabilní systém však začíná vykazovat negativní totalitní rysy. Alfred Kastelrung, ústřední postava příběhu, se narodí do zámožné a vážené rodiny, získá lásku vytoužené ženy, v zásadě vše, co si může přát. Chtěje něco dokázat sám, stát se nezávislým na dynastické pompě, rozhodl se dát do vojenských služeb a vypravit se na cestu do dalekých a legendami opředených Zahrad. Krásný název ovšem představuje vysokými zdmi izolované, rozlehlé, nehostinné a nebezpečné místo, továrnu na práci a deziluzi všeho druhu, kde se jakoby zastavil čas a kde jsou vězněny masy, které si doba a politické elity nepřejí mít z jistých důvodů na svobodě, zločinci i nepohodlní odpůrci systému jsou zde shromažďování do regulačních táborů, aniž by většina lidstva měla tušení, jaké podmínky tu ve skutečnosti panují.
Hlavní hrdina poznává na vlastní oči neblahou realitu a ze zarytého příznivce systému se mění v jeho rezolutního odpůrce, je mu dáno poodkrývat mnohá střežená tajemství a dokonce se přímo zapojit do osudového epochálního dění. Postupně však také zjišťuje, že se stává loutkou na politické šachovnici, je už ovšem příliš pozdě.
Dějinné zvraty a pointy se vrací jako bumerang a kniha představuje vizi světa, kde lid, jako vždy, tíhne ke krátkozrakým řešením krizových jevů a kde se cyklicky meč střídá s ratolestí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Katova komnata do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Katova komnata.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Katova komnata (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Katova komnata bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Katova komnata doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé