Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2

Kód: 9034251

Úplný název:

Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2 (Macků Jiří):

Autor a popis:

Macků Jiří, Typo JP, 309 stran, jazyk - CZ, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
226 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato dvoudílná publikace literatury faktu navazuje na rovněž dvoudílné Utajené stránky hokejové historie (1) s díly Zapřené generace a Obětovaní šampióni.
Svazek Utajené stránky hokejové historie (2) obsahuje díly Kauza Zábrodský a Na oltáři komunismu. Mnohaletá badatelská práce nabízí čtenáři stovky vzpomínek, původních originálních výpovědí, citací, archívních materiálů (často dosud neodtajněných) i mnohých dosud nepublikovaných fotografií.
V prvním případě je to komplexní objektivní pohled na přežívající trauma českého sportu, sportovní i soukromou kariéru Vladimíra Zábrodského (v duchu hodnocení jeho spoluhráče z hokejové i tenisové reprezentace, slavného Jaroslava Drobného: Hokejový velikán, ale jinak lotr), včetně odhalení míry jeho podílu na uvěznění a odsouzení spoluhráčů, mistrů světa 1949. Závěrečný díl poté shrnuje všechny nepravosti, jimiž se totalitní režim podepsal na českém hokeji, na osudech jednotlivců stejně jako celého hnutí včetně reprezentace. Součástí dílu je i odhalení sítě, kterou nad hnutím i jednotlivci rozprostřela Státní bezpečnost, rozsáhlé opravy historie hokeje, léta v oficiální literatuře účelově deformované až zalhávané, i seznámení s podivuhodnou půlstoletou hráčskou, trenérskou, funkcionářskou a publicistickou kariérou K.Guta, jednoho z hlavních deformátorů historie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sport

 
Knihkupectví / Volný čas / Sport / Kauza Zábrodský - utajené stránky hokejové historie 2