Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština)

Kód: 8747167

Úplný název:

Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština) (kol.): Jazykový pruvodce

Autor a popis:

Lingea, 512 stran, jazyk - arménština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
265 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

V tomto výjimečném jazykovém průvodci na cesty po Kavkaze najdete čtyři zcela rozdílné jazyky, kterými se zde hovoří a zároveň jsou i úředními jazyky. Oblast je to neuvěřitelně různorodá, což se projevuje i tím, že každý z jazyků v příručce uvedených patří do jiné jazykové skupiny a používá jiné písmo. Azerbájdžánština (též ázerština) se píše latinkou a až na jeden znak používá stejnou abecedu jako příbuzná turečtina. Arménština i gruzínština mají své vlastní písmo odlišné od jiných jazyků, čečenština používá azbuku (cyrilici). U každého jazyka uvádíme i přehled gramatiky (kromě čečenštiny) a základní praktické informace o dané zemi. Gramatiky vycházejí u nás vůbec poprvé.

Arménie, země starobylých kamenných kostelů, je nejstarší křesťanskou zemí světa. Za svou mateřštinu ji považuje asi 7 milionů lidí na celém světě. Pro nás na pohled exotické písmo v sobě skrývá indoevropský jazyk, který má v mnohém blízko k řečtině, ale najdete v něm prvky íránské i ruské. Rusky se zde bez problémů domluvíte, ale i tak je dobré naučit se pár základních pozdravů a frází v arménštině. Snadno si zapamatujete například mersi (děkuji) nebo ajo (ano).

Ázerbájdžán odedávna nazývají Zemí ohňů. Ázerštinu používá 40 milionů lidí po celém světě, tímto jazykem mluví i početné menšiny v Íránu, Rusku, Gruzii a Turecku. Patří do skupiny turkických jazyků, pro zápis používá nejčastěji latinku.

Gruzie je bájnou Kolchidou, kam plul Iásón s Argonauty pro legendární zlaté rouno a kde byl na hoře Kazbek přikován Prométheus. Gruzínsky mluví většina z přibližně 4 milionů obyvatel země, další stovky tisíc mluvčích najdete v okolních zemích. Gruzínština není příbuzná s žádným jiným jazykem a navíc používá velmi specifické písmo. Je to jazyk bohatý jak na slovní zásobu, tak na gramatické jevy.

Když se řekne Čečensko, vybaví se nám nejpíše dlouholetý boj za nezávislost. Čečenci ale i uprostřed komplikovaného světa dokážou vytvořit atmosféru plnou pohody a humoru. Jsou mistry nonverbální komunikace, ale urcitě se s nimi lépe domluvíte jejich vlastní řečí. Čečenštinou hovoří přibližně 1,5 milionu mluvčích v Čečně a Dagestánu a také Čecenci v diasporách v Jordánsku, Turecku a Sýrii. Čečenština se výrazně liší od ruštiny, jakož i od dalších jazyků. Zapisuje se převážně cyrilicí. Její abeceda byla vytvořena podle ruské azbuky, pro zápis chybějících hlásek se používají kombinace dvou písmen nebo znak nový.

Věříme, že vám tato zcela aktuální knížka vám pomůže opravdu poznat vzdálené země i život a tradice jejich obyvatel. Vydejte se objevovat svět!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Kavkaz - jazykový průvodce (arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština)