Kazuistiky z pediatrie

Kód: 2043392

Úplný název:

Kazuistiky z pediatrie (Bláhová Květa, Fencl Filip):

Autor a popis:

Bláhová Květa, Fencl Filip, Mladá Fronta, 200 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
240 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vybrané kazuistiky z pediatrie autoři adresují jak nemocničním, tak i praktickým pediatrům. Měly by jim pomoci v případech pacientů přicházejících často s ne úplně jasnou symptomatologií při stanovení jejich diagnózy, plánování speciálních vyšetření, léčby a dalších zákroků.

Naprostá většina demonstrovaných případů se týká problematiky novorozeneckého, kojeneckého a batolecího věku, což je dáno profilem hlavních autorů. Některé z kazuistik jsou spíše raritní, s jinými se však mohou setkat pediatři i v každodenní praxi. Každá z kazuistik je doplněna teoretickou částí s diferenciálnědiagnostickou rozvahou, řadou schémat, tabulek, obrazovou dokumentací a též krátkou diskusí.
Na závěr jsou pak uvedeny stručné, nicméně recentní literární odkazy. Především na neobvyklých diagnózách autoři dokumentují, jaká vyšetření, zákroky a léčebné možnosti jsou u pacientů nejnižších věkových kategorií s úspěchem možné a proveditelné. Zdůrazňují ale i nutnost zamýšlet se nad pacientem z hlediska etického a psychologického, např. u dětí drogově závislých rodičů, při zahajování dialyzační léčby u novorozenců s mnohočetnými vadami, indikací k transplantacím orgánů atp. Ne vždy je rodiči těchto dětí akceptováno, že i v dnešní době jsou u některých diagnóz léčebné možnosti limitované.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kazuistiky z pediatrie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kazuistiky z pediatrie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kazuistiky z pediatrie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kazuistiky z pediatrie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kazuistiky z pediatrie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Kazuistiky z pediatrie