Kde pijí múzy 3

Kód: 9053895

Úplný název:

Kde pijí múzy 3 (Berný Lukáš): Pražské šelmy. Kočky a Medvídci

Autor a popis:

Berný Lukáš, Sanch, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
362 Kč (473 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Třetí díl průvodce po lokálech významných pro českou kulturu nás zavede do legendárních pivnic U Dvou koček a U Medvídků.
Tradičně bohatě ilustrovaná kniha o velkém formátu připomíná okamžiky, kdy se malé dějiny potkaly s velkými; kdy za stoly pražských lokálů zasedali se svými múzami kumštýři věhlasní i zapomenutí, aby tvořili to, co dnes známe jako dějiny.
Historie obou pivnic se tentokrát prolíná hlavně s dějinami českého výtvarného umění. Za všechny významné malíře, s nimiž se setkáme, jmenujme například mistra českého baroka Václava Vavřince Reinera, Josefa Mánesa či vynikajícího současníka Jana Brabence (který se tentokrát podílel na výtvarné podobě knihy).
Významnou je kapitola o nejstarším pražském šantánu, v níž se autor Lukáš Berný, hudební publicista a autor doprovodných textů reprezentativních vydání děl divadla Semafor, nemůže vyhnout širší historii této zvláštní subkultury, z níž divadlo Semafor čerpá dodnes.

Lukáš Berný znovu nevypráví jen o slavných umělcích a jejich múzách za hospodskými stoly, nýbrž připomíná také osudy statečných lidí, jímž bylo hostinské řemeslo posláním, a kteří pro českou kulturu udělali víc, než je dnes možné docenit – za což se jim bolševický režim zpravidla krutě pomstil.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kde pijí múzy 3 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kde pijí múzy 3.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kde pijí múzy 3 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kde pijí múzy 3 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kde pijí múzy 3 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ostatní

 
Knihkupectví / Ostatní / Kde pijí múzy 3