Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1.

Kód: 9053892

Úplný název:

Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1. (Berný Lukáš):

Autor a popis:

Berný Lukáš, Sanch, 144 stran, jazyk - 19, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
343 Kč (473 Kč)
  / ks  
koupit
 

První díl unikátního průvodce po pražských kavárnách a pivnicích, jedním slovem „salonech“, za jejichž stoly sedávali velikáni české kultury v dobách, kdy českou kulturu teprve tvořili.

Autor takřka detektivním pátráním v archivech zjistil, ve kterém pražském lokálu se vybíralo na Národní divadlo, který kavárník českým vlastencům půjčoval zahraniční tisk, aby měli odkud opisovat, i který rod dnes už zapomenutých hostinských doslova sytil a napájel – často na dluh – celou generaci Národního divadla... První díl je o pivnici U Zlatého tygra, pod jejímiž klenbami sedával Josef Kajetán Tyl, autor slov české hymny, i Bohumil Hrabal, jehož nedožité sté narozeniny si letos připomínáme. Není laciným pivním průvodcem, ale mozaikou zapomenutých střípků českých kulturních dějin viděných skrze dějiny malé – skrze osudy konkrétních míst významných pro českou kulturu... a také poctou poctivému hostinskému řemeslu. Vyprávění o něm se neobejde bez příběhů takřka anekdotických, celou knihu o velkém formátu 22 x 27 cm a na křídovém papíře ilustruje množství archiválií dlouho neviděných, nebo publikovaných vůbec poprvé.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Kde pijí múzy čili Za kumštem po lokálech 1.