Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda

Kód: 7294368

Úplný název:

Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda (Jedlička Josef):

Autor a popis:

Jedlička Josef, Host, 680 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Svazek obsahuje obě prózy Josefa Jedličky (1927-1990), stále nedoceněné osobnosti české poválečné literatury a esejistiky. Autor byl totiž dvakrát vypovězen z oficiální české kultury, poprvé po únoru 1948, kdy vystoupil z komunistické strany, podruhé po roce 1968, kdy odešel do exilu. První z těchto děl, novela s dantovským názvem, je psaná s básnivým lyrismem i drsnou věcností. Vyrovnává se s obdobím padesátých let dvacátého století. Druhá, Krev není voda, kterou Jedlička napsal v exilu původně pro své vnuky, je rozsáhlou kronikou autorova rodu sahající od poloviny devatenáctého století do druhé světové války. Jde o prvé kriticky ověřené vydání obou knih, editoři přihlíželi k autorovým rukopisům a opravili řadu nepřesností dosavadních vydání. Svazek doprovází rozsáhlý komentář, který zpravuje o genezi próz, jejich přijetí kritikou, analyzuje styl i jednotlivé postupy a motivy a poprvé také podává podrobný přehled o celé Jedličkově tvůrčí biografii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Kde život náš je v půli se svou poutí / Krev není voda