Kdo dostává co a proč

Kód: 7252646

Úplný název:

Kdo dostává co a proč (Roth Alvin E.): Nové ekonomické směry v konceptu vhodného párování (matchmaking) a návrzích podoby trhů (market design)

Autor a popis:

Roth Alvin E., Práh, 232 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Nové ekonomické směry v konceptu vhodného párování (matchmaking) a návrzích podoby trhů (market design)
Od nositele Nobelovy ceny za ekonomii

Kdykoli se na trhu potkají dva lidé a uzavřou spolu bez donucení vzájemný obchod, mají z toho prospěch oba. A protože takovou transakcí neutrpí druzí, má z takových výměn bez zásahů státu prospěch celá společnost. Proto trhy pracují tak dobře, vysvětluje v knize Kdo dostává co – a proč její autor, americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Alvin E. Roth.
Je toho názoru, že ekonomové by měli být spíše inženýry, kteří pečlivě promýšlejí podobu dobře fungujících trhů a hledají možnosti, jak propojit jednotlivé tržní subjekty. Uvádí konkrétní příklady: vyhovující spárování studentů a rezidenčních programů nemocnic, vylepšení procesů, pomocí kterých získávají veřejné univerzity své budoucí studenty či pacienty propojují s vhodnými dárci orgánů. Známé jsou Rothovy aplikace ekonomické teorie na problém veřejného školství, konkrétně v New Yorku a Bostonu.
Tato kniha, která vyšla v roce 2015, vzbudila nejen v USA velkou pozornost. Je důkazem toho, že ekonomie a její aplikované obory pomáhají k bezproblémovému fungování společnosti a napomáhají spokojenosti jejích členů.

Alvin E. Roth (1951) je americký ekonom, který zabývá především teorií her a experimentální ekonomií.
Je nositelem Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2012, kterou získal společně s dalším americkým ekonomem Lloydem S. Shapleyem. Oba byli oceněni za teorii tržních alokací a praktické návrhy optimální podoby trhů.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kdo dostává co a proč do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kdo dostává co a proč.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kdo dostává co a proč (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kdo dostává co a proč bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kdo dostává co a proč doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu