Kdo jsem a kam patřím?

Kód: 9027858

Úplný název:

Kdo jsem a kam patřím? (Bittnerová Dana, Moravcová Miriam, kol.): Identita národostních menšin a etnických komunit na území České republiky

Autor a popis:

Bittnerová Dana Moravcová Miriam kol., Pastelka, 460 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
199 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
 

Odpověď na otázku Kdo jsem a kam patřím? odráží nejen vizi sebe samého, ale také vztah k okolí, ke společnosti, v níž člověk žije. Tuto otázku si za určitých okolností může položit každý. Přichází v nejrůznějších okamžicích života. Může být vyvolána pochybováním o sobě, stejně jako neporozuměním okolí. Někdy se objeví jen letmo, jindy se opakovaně vrací. Je to otázka, která směřuje k pochopení vlastní identity.
Otázku Kdo jsem a kam patřím? klade i tato kniha. Obrací se na příslušníky národnostních menšin a etnických a imigračních skupin v ČR, aby se dozvěděla o jejich vizi místa v rámci českého, středoevropského a evropského prostoru. Odpověď na danou otázku pak je formulována na základě autentických rozhovorů s reprezentanty národnostních menšin, se členy lokálně rozrůzněných etnických skupin a s imigranty, kteří do ČR přicházejí až po roce 1989. Mozaiku portrétů skupin Poláků, Maďarů, Řeků, Romů, Albánců, Bělorusů, Bulharů, Číňanů, Makedonců, Nigerijců, Ukrajinců a Vietnamců, podložená celkovým obrazem vývoje etnické skladby v ČR, posouvá nejen hranice poznání v oblasti studia mezietnických vztahů a identit. Může být stejně tak průvodcem na cestě k pochopení lidí, kteří si buď chtějí uchovat vlastní etnickou a kulturní osobitost, nebo kteří teprve konfrontují vlastní kulturu s kulturou naší společnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kdo jsem a kam patřím? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kdo jsem a kam patřím?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kdo jsem a kam patřím? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kdo jsem a kam patřím? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kdo jsem a kam patřím? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura