Kdy se dotknout dospělosti

Kód: 7475166

Úplný název:

Kdy se dotknout dospělosti (Maléřová Zuzana, Bohdan Vlado):

Autor a popis:

Maléřová Zuzana, Bohdan Vlado, Čas, 121 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Název knihy Kdy se dotknout dospělosti napovídá, jaké otázky autorka klade svým hrdinům i čtenářům. Příběhy mladých lidí, kteří činí svá první důležitá rozhodnutí a pojmenovávají silné i složité chvíle, které v cestě za dospělostí prožili a přežili. Jsou tichým odrazem našich vlastních životů.
Profesor Miloš Horanský k tomu podotýká: „První mocné životní karamboly. Jizvy na duši a citech, nesrovnatelně pustošivější než ty na těle. Formují, deformují. Na dosavadním nevelkém jevišti jejich životů jsou postavami jejich dramátek, dramat i doteků tragických: Maminka, Táta, Bratr, Babička, První láska, Kamarádka, Macecha, Nový táta… Zklamání sebou samým, odcizení blízkých, smrt nebližších, mohutná síla vzájemnosti.
Zuzana Maléřová to s řečí a dialogem umí mimořádně. Je to její autorská síla. Neohýbá příběhy, neokrašluje, vniká do lidí a učí nás vnímat je do hluboka a složita, a přitom monolitně. Její hledačský proutek se jmenuje empatie – to je velká vztahová citlivost. Nikdy neotvírá své portrétované křiklavě a necudně dokořán, vždy pokradmu a s poezií náznaku. To je talent bytost před námi vytvářet jako plachý akt tajemství.
Fotografické umění Vlada Bohdana je komplementární s viděním Zuzany. Věcné i básnivé. Citlivé na obsažnou prostotu. Nehalasivé… Každý pohled do jiné bytosti, do bližního, je akt jemný, humanistický… a musíš si ho zasloužit – jako by nám vzkazovali oba mimořádní tvůrci."
Kniha volně navazuje na předešlé knihy autorů – Jak potkat děti a Proč kluci milují fotbal. Obě vyšly opakovaně a sklidily velký ohlas.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kdy se dotknout dospělosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kdy se dotknout dospělosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kdy se dotknout dospělosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kdy se dotknout dospělosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kdy se dotknout dospělosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Kdy se dotknout dospělosti