Když umírá bestie

Kód: 8762422

Úplný název:

Když umírá bestie (Cílek Roman): (Ze zákulisí nacistické porážky - drama všedních i nevšedních dnu)

Autor a popis:

Cílek Roman, AOS Publishing, 250 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
273 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Čím končí válka? A čím začíná mír? Dvě otázky, které jsou stěžejním motivem této nevšední knihy. Významný autor literatury faktu Roman Cílek, pro něhož je příznačné často až detektivní pátrání po neznámých či dlouho zastíraných skutečnostech, předkládá čtenářům v časovém oblouku od Vánoc 1944 do Vánoc 1945 strhující drama válečného finále i stejně nesnadného těsně poválečného období, na které nazírá bez zátěže černobílého vidění. Najdeme zde v chvějivém prostoru mezi prohrou a vítězstvím, radostí ze svobody i nedůstojnou mstou pohled na dění podstatné a rozhodující. Jsou zde však také příběhy zdánlivě titěrné, „jen“ obyčejně člověčí. Válka a její dozvuky se dotýkaly všeho a všech.

Značná část autorovy pozornosti se zaměřuje na zákulisní, tehdy přísně tajné dění, jímž se ti, kteří už skoro vše prohráli, snažili často až bizarními počiny, například vznikem záškodnických jednotek (Werwolf) této porážce zabránit nebo ji alespoň odsunout.

„Dějiny jsou součtem milionů neopakovatelných a tím i unikátních lidských osudů“, řekl před lety jeden moudrý člověk. A tato kniha je důkazem, jak výsostně pravdivá jsou tato slova.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Když umírá bestie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Když umírá bestie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Když umírá bestie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Když umírá bestie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Když umírá bestie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu