Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I

Kód: 7425182

Úplný název:

Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I (Šulc Viktorín): Panoptikum sexuálních vražd I

Autor a popis:

Šulc Viktorín, Epocha, 520 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
323 Kč (469 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

První svazek zcela ojedinělého a také rozsáhlého (pětisvazkového) díla, mapujícího historii tuzemské sexuální vraždy. Děs a nevíra? Tento příměr bohatě naplňují případy bestiálních sériových vrahů. Na čtenáře čeká role detektiva, prosívajícího staré spisy a kriminalistické "pomníky". Dočká se niterných zpovědí, ale taky umných lží, rozehrávajících drama snahy uniknout katově oprátce. Pronikne do ponurého ticha piteven, neurotické atmosféry vazebních cel, do nevypočitatelného mikrosvěta psychiatrických pokojíků. Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů a také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů a psychologie zločinu Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy. Nyní vypravuje případy nahromaděné v časovém oblouku zhruba jednoho století od první republiky do současnosti. Snaží se vždy o originální analytický průnik, nicméně jakoby na půdorysu napínavé detektivky či krimi. A - pravda - taky hororu, lepkavé nožičky hrůzy totiž přeběhnou čas od času po zádech i tomu nejkurážnějšímu čtenáři. Některé případy, jejich obludné okolnosti a zvrácené markanty, čekaly dlouhé desítky let v archivech na své zveřejnění. Společně s komentáři zkušených kriminalistů plk. Markoviče a plk. Valeriána tak na čtenáře čeká senzačně, ale přesto profesionálně zpracovaná historie tuzemské sexuální vraždy. Fakt, že někdo úmyslně připravil svého bližního o život kvůli mamonu, z nenávisti nebo ze žárlivosti je jistě odsouzeníhodný, nicméně ve své pokřivené logice jaksi pochopitelný. Ale sexuální vražda? Snaha o detailní poznání motivu, který vzklíčil ze zrůdných pachatelových tužeb, z nás činí carrolovské Alenky, toporně kráčející k zrcadlu - však také jdeme nahlédnout do světa věru vydařených potomků markýze de Sada... Kniha o děsu k nevíře, nicméně napsaná s literární bravurou, napínavá literatura faktu s přesahem strhujícího románu, potěší všechny zájemce o kriminalistickou a psychiatrickou vědu, ale také každého čtenáře, který touží po "něčem jiném".

Nahlédnout do Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I Nahlédnout do Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Když vzlétne děs a nevíra - Panoptikum sexuálních vražd I