Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin

Kód: 7381536

Úplný název:

Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin (Davis Stephen): Sága Led Zeppelin

Autor a popis:

Davis Stephen, BB/art, 400 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
214 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Největší sága dějin rokenrolu. Byli legendou, jež povstala z mýtu - fantastického mýtu o síle a černé magii. Historky z jejich turné byly jednoznačně nejšílenější ze všech šílených historek z análů moderní hudby, kde rozhodně nebyla o nouze excesy. Led Zeppelin zosobňovali éru sexu, drog a rokenrolu.
Kultovní biografie. Zakládá se na rozhovorech se členy kapely, přáteli, zaměstnanci a milenkami. Kladivo bohů odkrývá šokující příběh Led Zeppelin, příběh plný úspěchů i úletů, příběh napsaný v 70. letech - protože přesně tehdy byli Led Zeppelin nejrozjetější ze všech rozjetých počinů.
Led Zeppelin se do rockových análů zapsali jako nejrozjetější, nejtvrdší a nejbohémštější kapela. V šedesátých a sedmdesátých letech jednoznačně diktovali tredy, jejich výstřední chování i nekonečně dlouhé a intenzivní koncerty se staly jakýmsi dobovým ideálem, vzorem pro bezpočet mladých lidí plných energie, kteří tvořili jejich „tajné bratrstvo“. Stephen Davis byl tehdy u toho a při psaní Kladiva bohů čerpal hodně z rozhovorů a veselých historek, které slyšel přímo od členů kapely, Jimmyho Page, Roberta Planta, Johna Paula Jonese a zesnulého Johna „Bonza“ Bonhama. Knížka je plná zajímavých zákulisních informací, aniž by se snižovala ke skandálním odhalením a šířila pikantní drby. Je velice zajímavá i pro čtenáře, který není přímo fanouškem Led Zeppelin, ale má jen zájem o muziku. Je živá a čtivá i přesto, že je nabitá fakty. Ke slovu v ní přichází například i William S. Burroughs, který vůbec poprvé použil termín „heavy metal“ a který se na Led Zeppelin šel podívat „do Madison Square Garden, sedl si do třinácté řady a nechtěl ucpávky do uší, třebaže Led Zeppelin hráli tak nahlas, jak jim dovolovala aparatura,“ píše Stephen Davis.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Kladivo bohů - Sága Led Zeppelin