Klasické tibetské příběhy

Kód: 8896942

Úplný název:

Klasické tibetské příběhy (Kolmaš Josef): Mysterium o živote a zmrtvýchvstání krásné paní Nangsy. O ptácích a opicích. Zrcadlo králu.

Autor a popis:

Kol., CAD PRESS, 256 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
285 Kč (418 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Překlady, které editor zařadil do publikace Klasické tibetské příběhy, spojuje kromě jazyka originálů i osoba překladatele - profesora Josefa Kolmaše, zakladatele československé tibetologie. Profesor Kolmaš publikoval desítky vědeckých studií doma i v zahraničí, čímž přispívá k rozvoji tibetologie jako samostatné vědecké disciplíny, který nastal zejména od 60. let 20. století. Jeho studie o čínsko-tibetských vztazích spoluvytvářely jeden ze směrů tibetologického výzkumu. Podle profesora Kolmaše by vědec měl mít dvě občanství: na jedné straně by měl být světoobčanem, což v případě vědce znamená být v plodném dialogu se zahraničními kolegy, rozšiřovat poznání v konkrétní vědní disciplíně a přinášet nové poznatky.
Výběr ze tří klasických děl, který čtenáři zpřístupňuje tato publikace, dokládá bohatou a dlouhou překladatelskou činnost. Bajka o ptácích a opicích vyšla původně už roku 1965 jako první knižní překlad J. Kolmaše z tibetštiny, další dva překlady pocházejí z 90. let, kdy vydávání knih již nebránily ideologické překážky a profesor Kolmaš publikoval vzápětí po politickém uvolnění celou řadu vlastních prací i překladů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Klasické tibetské příběhy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Klasické tibetské příběhy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Klasické tibetské příběhy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Klasické tibetské příběhy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Klasické tibetské příběhy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Východní filozofie