Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací

Kód: 7201923

Úplný název:

Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací (Pavelková Drahomíra):

Autor a popis:

Pavelková Drahomíra, LINDE, 232 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
319 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace představuje výsledky několikaletého výzkumu v oblasti klastrových iniciativ, zejména pak klastrových politik, a jejich využití v ekonomickém rozvoji. Nabízí komplexní pohled na klastrové politiky, které jsou aplikovány ve většině vyspělých zemí, a hodnotí situací v rozvoji klastrů v České republice.
V rámci řešení projektu byla zpracována hloubková literární rešerše zdrojů týkajících se klastrů, klastrových organizací a klastrových politik. Byla provedena rozsáhlá komparativní analýza klastrových politik vybraných zemí EU a identifikovány best practices v této oblasti. Řešitelský tým uskutečnil šetření u manažerů klastrových organizací, zástupců ministerstev a krajských úřadů, aby získal podklady pro důkladnou analýzu vývoje a současného stavu klastrové politiky a klastrových organizací v České republice. Intenzivně také spolupracoval a spolupracuje s některými vybranými klastry v České republice a v zahraničí - vzájemné kontakty, diskuse, provedené analýzy a studie v těchto klastrech přispěly k poznání reálného života, příležitostí i problémů, kterým klastry čelí. Získané poznatky, výsledky analýz a náměty pro další rozvoj klastrů a nastavení klastrových politik pro jejich podporu na národní a regionální úrovni jsou představeny v této publikaci.
Dobře zvolená politika na podporu klastrů může vést k růstu a posílení konkurenceschopnosti vybraných odvětví a oborů. Naopak v případě špatné volby může docházet k plýtvání veřejnými zdroji a omezování možného růstu ekonomik a regionů. Je nezbytné identifikovat a podporovat právě takové oblasti spolupráce firem uvnitř klastru, které přinášejí nejvyšší přidanou hodnotu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Klastrové politiky a jejích vliv na výkonnost klastrů a klastrových organizací