2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla

Kód: 7475078

Úplný název:

2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla (Stoker Bram, LeFanu Joseph Sheridan): Klenot sedmi hvezd, Carmila

Autor a popis:

Stoker Bram, LeFanu Joseph Sheridan, Čas, 360 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
240 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Klenot sedmi hvězd od Brama Stokera a Carmilla od Josepha Sheridana Le Fanu v jednom vydání. V tajemném Údolí kouzelníka, kam se obávají vkročit i otrlí beduíni, spí v nepřístupné hrobce královna Tera, panovnice z thébské dynastie. Nadčasově krásná a nesmírně schopná silná žena, která ovládla Egypt, je ještě dlouho po své smrti poté trnem v oku všemocného kněžstva. Ovšem navzdory jeho snaze vymazat její jméno sní dál svůj sen o znovuzrození v daleké zemi na severu… O celá tisíciletí později objeví místo jejího odpočinku Nicholas van Huyn - a po něm také dvojice egyptologů Eugene Corbeck a Abel Trelawny. Zatímco prodlévají v podivném transu, manželka druhého jmenovaného umírá při porodu. Dcera Margaret však přežije - a její krása i chování nápadně připomínají královnu Teru. Když se její otec stane obětí záhadných útoků, přivolává nejen policii, ale i doktora Winchestera a mladého advokáta Malcolma Rosse. Malcolmova láska k ní je opětována, avšak musí ustoupit do pozadí před Velkým experimentem, během nějž Margaretin otec a jeho přátelé hodlají uskutečnit plán dávné královny. Ačkoli jsou vedeni ušlechtilejšími cíli, než jaké sledovali brutálně zavraždění vykradači její hrobky, nemohou si být jisti výsledkem - ba ani vlastními životy… A Klenot sedmi hvězd, klíčový objekt jejich snah, se v mistrném podání Brama Stokera stává znepokojivým ztělesněním dávno zapomenutých - ale o to mocnějších sil… Z anglického originálu přeložila Kateřina Šípková. Nebýt vampýrského hororu Josepha Sheridana Le Fanu, jejž nazval podle hlavní hrdinky Carmilla, nevznikla by veleúspěšná novodobá série Zatmění, ba ani Stokerův Dracula. Lauře je devatenáct let a žije s otcem na zámku ve Štýrsku. Otec se jí snaží nahradit i matku, která jí zemřela velmi záhy, a tak Laura prožívá dětství i dospívání plné lásky a přepychu. Touží po vztahu a milování s mužem, což ale u neprovdané dívky jejího společenského postavení není v devatenáctém století dost dobře možné, a tak svou potřebu něhy ukájí v náručích přítelkyň. Právě jedna z nich, Berta, neteř a schovanka otcova přítele generála Spielsdorfa, však za záhadných okolností náhle umírá, právě když má přijet za Laurou na návštěvu. V tu chvíli se za okolností neméně podivných zjeví překrásná Carmilla, která se zdá být více než dostatečnou náhradou zemřelé přítelkyně… Je Carmillina podobnost s dávno zemřelou Mircallou, hraběnkou z Karnsteinu, a s Bertinou přítelkyní Millarcou jen čistě náhodná? Podaří se Lauře uniknout ze spárů smrtonosné lásky? A co je třeba udělat pro to, aby byla z kraje sňata kletba těch, kteří nemohou odpočívat v pokoji? Odpověď najdete v rozuzlení strhující novely irského klasika, kterou v moderním duchu přeložil a převyprávěl Josef Pepson Snětivý.

Nahlédnout do 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla Nahlédnout do 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / 2x mistři klasického hororu - Klenot sedmi hvězd / Carmilla