Kleopatra

Kód: 7303450

Úplný název:

Kleopatra (Tyldesley Joyce):

Autor a popis:

Tyldesley Joyce, Domino, 300 stran, jazyk - CZ, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
214 Kč (267 Kč)
  / ks  
koupit
 

Shakespeare ji vykreslil jako ztělesnění tragické lásky, Pascal tvrdil, že pouhý tvar jejího nosu změnil chod světových dějin. Zřídka najdeme osobnost tak dokonale opředenou množstvím legend, polopravd a oblíbených omylů. Britská egyptoložka Joyce Tyldesley si předsevzala nelehký úkol: smést nános staletých předsudků a pokusit se nalézt odpověď na nelehkou otázku: jaká byla skutečná Kleopatra?
Osud jí uchystal nelehký úděl poslední panovnice z roku vojevůdce Ptolemaia a ona v této roli obstála. Vlivní státníci se kořili její inteligenci a šarmu, ovládala celou řadu jazyků, jako jediná vládkyně svého rodu si osvojila řeč egyptských poddaných. Proslula milostným poměrem s Juliem Caesarem a s Markem Antonie, nicméně jednalo se spíše o akt politické prozíravosti než o nezištnou srdeční záležitost.
Se zručností zkušeného lodivoda kormidlovala svěřenou zemi nejistými časy a všemi dostupnými prostředky čelila vzrůstající římské moci. Její tragická smrt předznamenala nejen konec egyptské samostatnosti, ale také závěr celé dějinné epochy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kleopatra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kleopatra.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kleopatra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kleopatra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kleopatra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány