Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství

Kód: 2002245

Úplný název:

Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství (Jehuda hal-Levi): (Kniha Chazaru), známá jako Kuzari

Autor a popis:

Jehuda hal-Levi, Academia, 344 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
276 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Kuzari neboli Kniha odpovědí a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství (arabsky Kitab al-radd wa?l-dalil fi ?l-din al-?alil) je obhajobou rabínského judaismu z pera Jehudy ha-Leviho, andaluského učence 12. století. Kniha je uvedena příběhem, v němž králi Chazarů („Kuzarimu“) anděl ve snu opakovaně sdělí, že jeho úmysly jsou Bohu libé, ale jeho činy nikoli. Král se tímto okamžikem vydává na dlouhou cestu systematického studia různých náboženských tradic, během níž vede krátkou sérii dialogů s aristotelským filosofem, křesťanem a muslimem, aniž by však nalezl, co hledá. Po určitém váhání se rozhodne oslovit rabína, představitele „opovrhovaného náboženství“. Navzdory počáteční nelibosti vůči partikularismu rabínovy víry se král nakonec nechá přesvědčit, že judaismus je pravé a zjevené náboženství, a spolu se svým lidem k němu konvertuje. Po zbytek knihy vede král se svým učitelem-rabínem dialog, jehož obsahem jsou otázky židovské víry, historie a zákona, jakož i témata týkajících se vědy a filosofie. Přeložili Dita Rukriglová a Daniel Boušek. Vychází v edici Judaica.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Kniha argumentů a důkazů ve prospěch opovrhovaného náboženství