Knihy a hvězdy / Písně kosmické

Kód: 8719335

Úplný název:

Knihy a hvězdy / Písně kosmické (Grygar Jiří, Neruda Jan): souborné vydání vychází k 80. narozeninám Jirího Grygara

Autor a popis:

Grygar Jiří, Neruda Jan,, Cykloknihy s.r.o., 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Souborné vydání dvou knih, pod nimiž jsou podepsáni dva velikáni české literatury – Jiří Grygar a Jan Neruda. Na první pohled dosti nesourodé spojení. O Jiřím Grygarovi je známo, že je astronomem a astrofyzikem, ale co má s tématikou hvězd společného Jan Neruda? Kupodivu hodně. Navíc Jiří Grygar si tentokrát od svého oblíbeného tématu tak trochu odpočine. Vyznává se totiž ze svého vztahu ke knihám. A ne k ledajakým.
Jiří Grygar zde představuje knihy, které ho během života něčím zaujaly, ovlivnily a které pro něho měly zásadní význam. Dozvíte se například, která kniha způsobila, že už v osmi letech se po jejím přečtení rozhodl stát hvězdářem, což se mu opravdu podařilo. Nebo která česká kniha se dostala jako jediná na palubě kosmické lodi do vesmíru a 197krát obletěla Zemi. Či která z knih uvádí na pravou míru sto astronomických omylů. Přiblížení zajímavých knížek, ale i osudů jejich autorů, z nichž mnohé Jiří Grygar osobně znal nebo doposud zná, je podáno se šarmem a noblesou jemu vlastní. Nechybí ohlédnutí za dobou, kdy publikovat odvážná témata, která se nehodila tehdejší ideologii vlády jedné strany, bylo velice obtížné. S nadhledem podané příběhy, které vydávání tehdy provázely, působí dnes už legračně. Toto lehce humorné ladění se nese celou knihou.
A proč jsou součástí Písně kosmické od Jana Nerudy? Podrobnou odpověď dostane čtenář po přečtení jedné z kapitol v první části. Jan Neruda měl ke hvězdám a k astronomii velice blízko. Dokonce se zapsal jako mimořádný posluchač astronomie na Univerzitu Karlovu, takže měl solidní znalosti v tomto oboru, a v jeho verších není ani z dnešního pohledu žádná odborná chyba. Navíc je to nadčasová sbírka krásných básní, kterou by měl znát každý Čech.

Toto souborné vydání vychází k 80. narozeninám Jiřího Grygara.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Knihy a hvězdy / Písně kosmické do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Knihy a hvězdy / Písně kosmické.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Knihy a hvězdy / Písně kosmické (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Knihy a hvězdy / Písně kosmické bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Knihy a hvězdy / Písně kosmické doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Knihy a hvězdy / Písně kosmické