Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy

Kód: 7429332

Úplný název:

Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy (Soušek Zdeněk): Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy

Autor a popis:

Vyšehrad, 384 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
358 Kč (448 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Židovské pseudepigrafy (z řec. pseudés = „nepravý, falešný“, epigrafé = „nápis, název“) nebo též „apokryfy“ jsou literární památky, které vznikly ve staletích mezi Starým a Novým zákonem, některé dokonce zároveň s evangelii. V jejich názvu se namísto jména skutečného autora nejčastěji objevuje jméno významné a okruhu čtenářů známé nežijící osobnosti. Většina židovských pseudepigrafních spisů je pojmenována po známých postavách Starého zákona (kniha Henochova, Závěť Mojžíšova, Závěti patriarchů, Žalmy Šalomounovy apod.), výjimečně po postavách mimobiblických (knihy Sibylliny, list Aristeův). Dalším charakteristickým rysem této literatury je její apokalyptické zaměření na zlom věků a na příchod mesiáše. Židovské pseudepigrafy, které jsou významným svědectvím o životě a myšlení doby, do níž vstoupilo evangelium.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Knihy tajemství a moudrosti I. - Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy