Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti

Kód: 2620703

Úplný název:

Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti (Cingrošová Klára, Dvořáková Klára):

Autor a popis:

Cingrošová Klára, Dvořáková Klára, Portal, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
186 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Námět představuje interaktivní knihu, kterou mohou při práci se seniory využít profesionálové ve zdravotnických a sociálních zařízeních, rodinní pečovatelé, příbuzní, přátelé, dobrovolníci, zároveň však i samotní senioři či lidé dlouhodobě nemocní a lidé s handicapem.

Publikace čítá 27 témat vztahujících se ke kalendářnímu roku, jejichž výběr ovlivnila česká historie a kultura. Každé téma je naplněno náměty a úkoly, v nichž se prolíná práce se vzpomínkami (reminiscence) s trénováním paměti. Vše je zpracováno tak, aby bylo možné knihu použít bez přípravy. Kniha je využitelná pro individuální i skupinovou práci.

Vzhledem k možnosti komplexního a dlouhodobého využití může publikace představovat pomocný materiál k uskutečnění individuálního plánu klienta v sociálních službách. Jednotlivci poslouží jako osobní cvičebnice pro vzpomínání a procvičování paměti, pro zkrácení dlouhé chvíle, pro zlepšování kognitivních schopností a zároveň pro udržení dobré orientace v čase. V rodinném prostředí dává publikace množství podnětů ke zpestření společně stráveného času a poskytuje inspiraci k mezigeneračnímu sblížení.

Klára Cingrošová
Vystudovala sociální práci na VOŠ sociální práce, věnuje se zejména aktivizaci seniorů. Absolvovala řadu kurzů zaměřených na práci se seniory, zejména reminiscenci a trénování paměti a také 5 letý psychoterapeutický výcvik. Věnuje se seniorům v Brandýse n. Labem, několik let pracovala jako vedoucí Denního stacionáře v Domově Sue Ryder.

Klára Dvořáková
Vystudovala sociální práci na VOŠ sociálně právní, učila výtvarnou výchovu a český jazyk na základní škole. Absolvovala kurzy trénování paměti a reminiscence. Pracuje se seniory v Centru denních služeb v Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech, působila jako dobrovolník s dlouhodobě nemocnými pacienty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti