Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393?

Kód: 7252663

Úplný název:

Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393? (Oreskesová Naomi, Conway Eric M.): Jak bude náš svet vypadat v roce 2393?

Autor a popis:

Oreskesová Naomi, Conway Eric M., Práh, 128 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Píše se rok 2393 a svět je zcela jiný, než byl na počátku třetího tisíciletí. Jasná varování před klimatickou katastrofou byla po desetiletí ponechána bez povšimnutí, což vedlo ke všeobecné ekologické, sociální, politické i kulturní katastrofě, která je známa jako Velký kolaps z roku 2093. Toho roku růst teploty, zvýšení hladiny moří, šíření sucha a nakonec rozpad západoantarktického ledového štítu dovršily krizi, jež vedla k masové migraci a naprosté proměně světového řádu.

Historikové a esejisté Naomi Oreskesová a Eric M. Conway nám v tomto působivém a provokativním sci-fi příběhu a zároveň filosofujícím eseji představují svět zdevastovaný klimatickými změnami. Kniha dramatizuje vědu takovým způsobem, jakým to tradiční literatura faktu nedokáže, a jasně ukazuje důležitost vědců a jejich práce a současně odhaluje prospěchářské zájmy „uhlíkového komplexu“ (stoupenců ekonomiky založené na spalování fosilních paliv ap.), jehož představitelé vědeckou praxi v nejvyšší míře zpolitizovali.

Tato kniha je založena na důkladném studiu a poskytuje čtenářům vítanou a originální inspiraci v otázkách klimatických změn a jejich politického (ne)řešení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Kolaps západní civilizace - Jak bude náš svět vypadat v roce 2393?