Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím

Kód: 2463615

Úplný název:

Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím (Urban Jiří): Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím

Autor a popis:

Urban Jiří, Karolinum, 350 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
284 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Československá společnost procházela po komunistickém převratu v únoru 1948 velmi obtížnou etapou, v níž probíhala rozsáhlá sociální transformace, celková přestavba ekonomiky a instalace pevné diktatury jedné strany. Kolektivizace venkova představuje jednu z charakteristických událostí tohoto období. Autor zpracovává téma v regionálním rozměru horního Polabí, v prostoru mezi Hradcem Králové a Krkonošemi. Nahlíží jej z mikrohistorické perspektivy – zajímá se především o aktéry a jejich motivace. Zkoumá, jak byla myšlenka kolektivního obdělávání půdy v letech 1945–1953 ve společnosti přijímána, jaké reakce kolektivizační úsilí vyvolávalo, jaké pohnutky a okolnosti za těmito reakcemi stály a jaké sociální souvislosti, vztahy a vzorce chování se skrývaly za konkrétním jednáním aktérů. V hlavních třech oddílech knížky sleduje fenomény odporu, dobrovolnosti a spolupráce při prosazování kolektivního hospodaření.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Kolektivizace venkova v Horním Polabí - Od fenoménů k aktérům a jejich motivacím