Komu zvoní hrana

Kód: 7260297

Úplný název:

Komu zvoní hrana (Donne John):

Autor a popis:

Donne John, Prostor, 168 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (247 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

John Donne (1572–1631), typický „básník dvojí podoby“, je v celé Evropě zcela jedinečnou osobností z přelomu renesance a baroka a neopakovatelným způsobem vyjadřuje skeptické životní pocity, jaké taková přechodná období provázejí, i manýristickou metamorfózu tehdejší poezie.
Donneova vnitřní polarita vystihuje nejen peripetie jeho životní dráhy – od elegantního hejska se sklony k válečnickým a milostným dobrodružstvím ke konvencemi doby zaskočeného mladého muže, který se musel oženit a z existenčních důvodů stát učeným a uznávaným kazatelem v londýnské katedrále svatého Pavla –, ale i dovršení a zlom alžbětinské poezie, její doznívání a vyústění do „metafyzického“ básnictví baroka. Z toho období pochází po celém světě zdomácnělé citáty o tom, že „žádný člověk není ostrov“ a že se nemáme ptát, „komu zvoní hrana“. (Druhý převzal Ernest Hemingway.)
Knížka obsahuje výbor ze všech období tvorby – Elegie, Veršované dopisy, Paradoxy a problémy, Písně a sonety, Anatomie světa, Duchovní básně, Zbožné sonety –, nezbytný komentář i esejistický medailon. Reedice překladu Zdeňka Hrona (Klub přátel poezie v roce 1987) vychází v opraveném a nově upraveném vydání po sedmadvaceti letech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komu zvoní hrana do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komu zvoní hrana.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komu zvoní hrana (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komu zvoní hrana bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komu zvoní hrana doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Poezie