Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě

Kód: 7387467

Úplný název:

Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě (Růžička Jiří):

Autor a popis:

Růžička Jiří, Triton, 344 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
240 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Doc. PhDr. Jiří Růžička, Ph.D., editor předkládané publikace, obratně spojil rozdílné názory a postupy několika renomovaných autorů a zároveň zkušených praktiků komunitní a skupinové terapie. Práce představuje tři významné proudy a čtyři školy pracující s tímto tématem. V úvodu je věnována pozornost nejstarší tradici, kterou zastupuje jednak Skálův terapeutický program pro závislé pacienty, jednak Knoblochův systém, původně určený pro léčbu neuróz. Skálův program se rozvinul do psychoterapeutického výcviku známého pod názvem SUR, který vzešel ze spolupráce Skály, Urbana a Rubeše. Knobloch svůj léčebný koncept praktikoval v šedesátých letech minulého století, později jej dále rozvíjel v Kanadě. Jeho výcvikový program se u nás uplatnil až na konci devadesátých let dvacátého století pod názvem Výcvik v integrované psychoterapii.

Oddělení komunity od skupiny a následný vznik dvou relativně nezávislých útvarů přináší řadu možností. Systém SUR se ukazuje jako pružnější a variabilnější. Knobloch ovšem ovlivnil SUR svou psychoanalyticky pojatou skupinovou terapií, která se stala základem skupinové části výcviku.

O SUR a možnostech inspirace jejími myšlenkami pojednává první část knihy z pera autorů Kocábové, Poněšického, Kaliny a Růžičky.

Integrovanou psychoterapií jako paralelou SUR se zabývá kapitola F. Knoblocha a Ivy Enachescuové-Hroncové.

Technicky precizní pojmy ze skupinové analýzy předkládá a vysvětluje šest autorů (M. Hošková, P. Junek, K. Koblic, O. Pěč, I. Růžičková a L. Vrba). Do této části byla ještě zařazena kapitola H. Klímové o malé lidské skupině v době postkolektivismu.

Poslední část je celá věnována daseinsanalýze v pojetí jejích představitelů O. Čálka. L. Horáka, J. Růžičky, mladší generaci zde zastupuje J. Zlámaný.

Nahlédnout do Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě Nahlédnout do Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Komunitní a skupinová psychoterapie v české perspektivě