Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi

Kód: 2620932

Úplný název:

Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi (Pilát Miroslav):

Autor a popis:

Pilát Miroslav, Portal, 200 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
293 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Monografie si klade za cíl představit komunitní plánování sociálních služeb v České republice jako dynamicky se rozvíjející nástroj zajišťování dostupnosti sociálních služeb a plánování jejich rozvoje na určitém území tak, aby odpovídaly místním specifikům i potřebám občanů. Jedná se o moderní, v zahraničí používanou manažerskou metodu, která je v České republice využívána i v oblasti sociální ekonomiky. Na úrovni krajů je dnes zpracování střednědobého plánu sociálních služeb (komunitního plánu) povinné. Přestože na úrovni obcí je tato činnost zákonem stanovena fakultativně, teorie i praxe v oblasti plánování sociálních služeb ukazuje, že nejefektivnějším nástrojem k zjišťování potřeb uživatelů a potřebnosti sociálních služeb je právě metoda komunitního plánování, k níž se řada obcí či jejich dobrovolných svazků hlásí.

Jednotlivé kapitoly pokrývají témata, jakými jsou společenská legislativní východiska komunitního plánování sociálních služeb v ČR; základní charakteristiky a definice komunitního plánování a jeho principy a hodnoty; účastníci komunitního plánování; klíčové jevy jako dostupnost sociálních služeb, potřeby uživatelů sociálních služeb a metody jejich zjišťování; jednotlivé fáze procesu komunitního plánování; zjišťování potřeb uživatelů sociálních služeb, participace uživatelů a některé důvody malé míry jejich zapojování do procesu komunitního plánování; specifika a metody zapojování uživatelů do komunitního plánování; zapojování veřejnosti do plánování sociálních služeb; kritéria kvality plánování sociálních služeb; nové přístupy k zjišťování potřeb uživatelů; stručný exkurz do komunitního plánování sociálních služeb na Slovensku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Management

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Management / Komunitní plánování sociálních služeb v současné teorii a praxi