Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD

Kód: 5401726

Úplný název:

Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD (Baborák Radek):

Autor a popis:

Baborák Radek, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
284 Kč (351 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Radek Baborák, fenomenální český muzikant a hvězda mezi světovými hornisty, se po předchozím supraphonském CD "Serenade" (SU 3998-2) s objevnou dramaturgií z děl 20. století vrátil k českým klasicistním hornovým koncertům. Baborák jako by svou úspěšnou kariérou mj. u Berlínských filharmoniků navazoval na osudy českých hráčů na lesní roh; ti se již ve druhé polovině 18. století proslavili ve významných kapelách na území dnešního Německa. Nejznámější z nich, Giovanni Punto, svou hrou okouzlil Mozarta i Beethovena, kteří mu dedikovali své skladby. Ale i další čeští skladatelé s oblibou komponovali pro lesní roh; Pokorný pro svou dceru a virtuosku na lesní roh Beatu, A. Rosetti pak pro J. Nagela a F. Zvěřinu, vynikající české hornisty v kapele ve Wallersteinu. Ačkoli si Radek Baborák své jméno dosud nepoitalštil, jeho mezinárodní kariéra dokládá, že pojem "hornista z Čech" od 18. století rozhodně nic neztratil na významu.
Fenomenální hornista Radek Baborák představuje koncerty svých českých kolegů z 18. století!Stěžejní autoři

hudba: František Xaver Pokorný
hudba: František Antonín Rössler-Rosetti
hudba: Jan Václav Stich-Punto

Stěžejní interpreti

lesní roh: Radek Baborák

Hudební tělesa

Pražský komorní orchestr

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Koncerty pro lesní roh a orchestr /Pokorný , Rössler- Rosetti , Stich-Punto - CD