Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě

Kód: 2002607

Úplný název:

Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě (Hermann Rainer): Selhání státu a náboženská válka v arabském světě

Autor a popis:

Hermann Rainer, Academia, 116 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
133 Kč (185 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.1.2018 dopoledne. 
 

Čtivě a přitom zasvěceně odhaluje islamolog a dlouholetý korespondent deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung z Blízkého východu pozadí vzniku a expanze tzv. Islámského státu v Sýrii a Iráku.
Svou analýzu zasazuje do kontextu rozpadu státnosti v arabském světě a totálního selhání vládnoucích elit. Arabský svět se podle něj nachází v nejtěžší krizi od vpádu Mongolů ve 13. století. Většina arabských států ovládaných zkorumpovanými rodinnými klany či autoritativními panovníky, vystupujících navenek jako „demokraté“ či „nacionalisté“, ztratila v očích svých občanů jakoukoliv legitimitu. Jediným pojítkem a zdrojem identifikace občanů tak zůstal islám. Vnitrostátní konflikty se mění v náboženské války.
Autor naznačuje neradostnou paralelu s třicetiletou válkou v Evropě a dospívá k závěru, že události v arabském světě budou mít na Evropu větší dopad než všechny ostatní události od druhé světové války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Konečná stanice Islámský stát? - Selhání státu a náboženská válka v arabském světě