Konflikt v Čečensku

Kód: 7419066

Úplný název:

Konflikt v Čečensku (Souleimanov Emil): Minulost, soucasnost, perspektivy

Autor a popis:

Souleimanov Emil, SLON, 416 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
270 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Konflikt v Čečensku, jejímž autorem je Emil Souleimanov, je první svého druhu v české i světové odborné literatuře. Je pokusem o analýzu historie i nejnovějších násilností v Čečensku a na severním Kavkaze, a to v širším kontextu kulturních, společenských a politických změn v tomto regionu i v celém Rusku.

Zabývá se konfliktem v Čečensku jako komplexním fenoménem - jak vznikl a jak se vyvíjel v důsledku pohnuté historie rusko-čečenských a šířeji vzato rusko-kavkazských vztahů, politických peripetií a rozdílných náboženství. Autor nahlíží tento konflikt z perspektivy sociální antropologie - zkoumá organizaci čečenské společnosti a z minulosti přetrvávající svébytné jevy, které přispěly k vyhrocení konfliktu a jeho pokračování.

Zaměřuje se tedy na rozbor čečenské společnosti s jejími ustálenými mechanismy rodově-klanové i teritoriální soudržnosti, cti a krevní msty a zabývá se rovněž fenoménem čečenského nacionalismu. Autor v knize podává rovněž přehled dějin rusko-čečenských vztahů, které zasazuje do regionálního kavkazského rámce, aby tak mohl lépe vysvětlit období konfrontace, které nastalo záhy po rozpadu Sovětského svazu.

Především se však zaměřuje na léta druhé rusko-čečenské válečné kampaně a následných teroristických útoků v Moskvě, Beslanu a jinde a šíření násilí po celém severním Kavkaze, k němuž začalo docházet zhruba od poloviny minulého desetiletí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Konflikt v Čečensku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Konflikt v Čečensku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Konflikt v Čečensku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Konflikt v Čečensku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Konflikt v Čečensku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Konflikt v Čečensku