Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců

Kód: 7308484

Úplný název:

Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců (Kreisslová Sandra): Na príkladu vzpomínek Nemcu na Chomutovsku

Autor a popis:

Kreisslová Sandra, Filozofická fakulta UK v Praze, 196 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
177 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie se zabývá problematikou konstrukce etnické identity a kolektivní paměti, jež je sledována na pozadí biografických vyprávění nejstarší (mezi)válečné generace českých Němců, kteří po nuceném vysídlení většiny německy hovořícího obyvatelstva z Československa po roce 1945 zůstávají z různých důvodů v zemi svého původu, v tomto případě konkrétně v oblasti Chomutovska. Hlavním záměrem je odkrýt kolektivně sdílené obrazy minulosti a významné identifikační atributy, jimiž aktéři tohoto vzpomínkového společenství formují svou etnickou identitu. Vzhledem k pohnutým dějinám 20. století, jejichž očitými svědky se naši vypravěči stali, se jako klíčové ukazují vzpomínky na válečné a poválečné dění, kdy se důležitou komponentou kolektivní paměti a identity dané generační skupiny stalo především vyrovnávání se s traumatem viníků a obětí. Dále kniha zachycuje možné podoby konstrukce etnické identity u zástupců následujících dvou generací, kteří se nacházejí na pomezí češství a němectví nebo se již od německého původu svých předků definitivně odklonili.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Konstrukce etnické identity a kolektivní paměti v biografických vyprávěních českých Němců