Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem

Kód: 8795010

Úplný název:

Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem (Hauser Michael): Rozhovory s Michaelem Hauserem

Autor a popis:

Hauser Michael, Rybka, 180 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
151 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha rozhovorů s filosofem Michaelem Hauserem se zabývá závažnými otázkami naší doby, ve které se vyhrocují rozpory současného socioekonomického a kulturního systému. Rozhovory, vznikající mezi lety 2007 a 2014, jsou svědectvím o nesnadném narušování různých podob dogmatismu a ideologických příběhů, podle nichž se kapitalismus jeví jako přirozený řád společenského světa a postmodernismus představuje poslední kapitolu kulturních dějin. Pokusy o radikální kritiku a formulaci alternativ v podobě emancipačních projektů (komunismus) jsou stále vnímány jako nebezpečné a scestné, anebo jako donkichotské kopání motykou do žuly. Přestože jsme svědky postupného vyčerpávání postmoderních podnětů, k nástupu nové myšlenkové a kulturní konfigurace dosud nedošlo a nevidíme ani její určitější obrysy či jasné pojmy.

Michael Hauser (nar. 1972) je filosof působící ve Filosofickém ústavu AV ČR a na Univerzitě Karlově v Praze. Je autorem odborných studií, esejů a politické publicistiky. Ústředním téma tem jeho myšlení je filosofická kritika postmodernismu a kapitalismu v éře globalizace, přičemž podněty nachází u autorů Frankfurtské školy, Fredrica Jamesona a představitelů postmarxismu. Věnuje se dílu Theodora W. Adorna, Alaina Badioua či Slavoje Žižka, z českých filosofů reflektoval podněty Karla Kosíka a Milana Machovce. Spolupracoval či spolupracuje s Deníkem Referendum a serverem A2larm. Dosud vydal mimo jiné tyto publikace: Adorno: moderna a negativita (Praha, Filosofia
2005), Prolegomena k filosofii současnosti (Praha, Filosofia 2007), Cesty z postmodernismu. Filosofická reflexe doby přechodu (Praha, Filosofia 2012) a Kapitalismus jako zombie neboli Proč žijeme ve světě přízraků (Praha, Rybka Publishers 2012) a je rovněž autorem knihy rozhovorů se Slavojem Žižkem Humanismus nestačí (Praha, Filosofia 2008).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Kopat do žuly motykou - Rozhovory s Michaelem Hauserem