Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem

Kód: 7262971

Úplný název:

Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem (Havel Václav, Hvížďala Karel, Hvížďala Karel): Ke knihám Dálkový výslech a Prosím strucne

Autor a popis:

Havel Václav, Galén, 92 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
219 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Sborník obsahuje úplnou korespondenci Karla Hvížďaly s Václavem Havlem, kterou spolu vedli v letech 1984 až 2006 nad knihami Dálkový výslech a Prosím stručně. Obsahuje i faksimile originálů Havlových dopisů a dobové fotografie.
Zpětně lze říci, že pro oba autory měly tyto dvě knihy mnohem větší důležitost, než si zprvu mysleli: Václav Havel na začátku spolupráce na Dálkovém výslechu věřil, že někdy v budoucnu napíše paměti a samozřejmě netušil, že v prosinci 1989, sehraje u veřejnosti klíčovou roli před jeho zvolením do prezidentského úřadu. Dálkový výslech je dodnes jeho nejcitovanější a nejpřekládanější knihou. Podobně byl Dálkový výslech důležitý pro Karla Hvížďalu po jeho návratu z německého exilu: pomohl mu snáze se začlenit do české splečnosti.
Prosím stručně je kniha, která vznikala už za zcela odlišných podmínek, v době kdy Václav Havel již nebyl prezidentem. Podnět k ní dal on sám, jak z korespondence vyplývá.

OBSAH: Pandán (Karel Hvížďala) * Dálkový výslech * Prosím stručně

Nahlédnout do Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem Nahlédnout do Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem