Král Špunt

Kód: 7515020

Úplný název:

Král Špunt (B. David):

Autor a popis:

B. David, Baobab, 48 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Komiks z tajemných moří. Posádka Bludného Holanďana, přízračné lodi odsouzené na věky křižovat sedm moří bez možnosti přistát, zrovna nehýří dobrou náladou. Teprve růžolící batole, které začátkem dvacátého století zachrání z potápějícího se zaoceánského parníku, vrátí mrtvým námořníkům chuť do života, tedy do smrti. Malé děcko je v jejich očích králem. Mrtví piráti přepadají lodě a drancují kuchyňské sklady, aby pro svého krále zajistili mléko a piškoty. Král Špunt, jak mu říkají, vyrůstá mezi kostlivci a sní o dni, kdy bude mrtvolou jako ostatní. Ale jeho cesty se mají ubírat jinudy.
Kratičkou fantastickou povídku francouzského spisovatele Pierra Mac Orlana (1882–1970) proměnil David B. (1959), autor slavné série Padoucnice, v humornou, lehce ponurou a zároveň poetickou bajku o dětství, o přípravě na život, potažmo na smrt.
Adaptací Mac Orlanovy povídky si David B. dle vlastních slov splnil dávný sen: „Ten příběh o dítěti, které se připravuje na život mezi mrtvými, mě dojal. Je to svým způsobem můj vlastní příběh.“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Král Špunt do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Král Špunt.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Král Špunt (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Král Špunt bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Král Špunt doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé