Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců

Kód: 7308313

Úplný název:

Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců (Kuthan Jiří): Díl první - Král a šlechta

Autor a popis:

Kuthan Jiří, Filozofická fakulta UK v Praze, 616 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 082 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Už první knížata z rodu Přemyslovců položila základy českého státu, uvedla křesťanství do naší země a zařadila český národ do společenství kulturních národů křesťanské Evropy. Vladařské dílo českých knížat a králů sehrálo v následujících staletích namnoze podstatnou úlohu, výrazně se vepsalo do podoby českých zemí i dalších krajin, které čeští panovníci ovládali. Léta Jiřího z Poděbrad a jeho nástupců z jagellonské dynastie - Vladislava a Ludvíka, byla za Alpami v Itálii dobou velkého rozkvětu renesančního umění, velkolepý byl rozmach umělecké tvorby v bohatých městech v Nizozemí. České země tehdy, málo platné, stály na okraji dění, ale Praha měla nakonec i v těchto dobách štěstí. Podobně, jako byl kdysi za Karla IV. do Prahy povolán Petr Parléř, přišel za Vladislava Jagellonského na Pražský hrad Benedikt Ried, jehož dílo nesporně patří k vrcholným projevům architektury té doby v celé střední Evropě. I díky královskému dílu doby jagellonské se Praha i celé české země opět vřadily mezi významná kulturní centra alespoň v rámci střední Evropy. Řada desetiletí, kdy vládli dva králové z rodu Jagellonců - Vladislav a Ludvík, byla v zemích Koruny české obdobím trvalého vzrůstu uměřeného blahobytu, jehož plodem byl i pozoruhodný rozmach stavební činnosti. Značného rozsahu nabyly i objednávky uměleckých děl. Přestože možnosti Jiřího z Poděbrad i Vladislava a Ludvíka Jagellonského byly ve srovnání s jejich předchůdci na českém královském trůně velmi omezené, stalo se královské dílo v českých poměrech znovu velkým vzorem a příkladem. Jemu i stavební a objednavatelské činnosti šlechty je věnován tento svazek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců