Královské poklesky

Kód: 7303510

Úplný název:

Královské poklesky (Carroll Leslie):

Autor a popis:

Carroll Leslie, Domino, 300 stran, jazyk - CZ, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
190 Kč (238 Kč)
  / ks  
koupit
 

Královské sňatky se neuzavírají z lásky, ale z dynastických, politických a ekonomických důvodů. Nezřídka se stane, že jsou sezdáni lidé, jejichž svazek je od samého začátku odsouzen k nezdaru. Sotva pak jim lze vyčítat, že hledají citové i tělesné uspokojení mimo manželství. Panovníci mají stejné tužby a vášně jako obyčejní smrtelníci, jen důsledky jejich činů bývají závažnější - a v některých případech dokonce ničivé.
Autorka se v této knize pokouší načrtnout několik staletí anglické historie, přičemž za milníky jí neslouží bitvy či pakty, nýbrž milostné poměry a skandály panovníků. Kam by se ubíraly dějiny, kdyby Jindřich II. kvůli francouzské milence nepohrdal mezinárodními úmluvami? Jaký osud by čekal na Anglii, kdyby se Jindřich VIII. nezbavoval svých žen za cenu rozluky s Římem či za pomoci kata? Jaká by byla dnešní Anglie, kdyby se Eduard VIII. nevzdal trůnu kvůli milované ženě? S jistotou lze říci pouze to, že bychom o pár desetiletí později nesledovali veřejně propírané mimomanželské eskapády Charlese a Diany…
Tato kniha nabízí chytrý a vtipný, nikoli však laciný či bulvární pohled na anglickou historii, kterou zdaleka neutvářelo pouze dění v trůnních sálech či zasedacích místnostech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Královské poklesky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Královské poklesky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Královské poklesky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Královské poklesky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Královské poklesky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány