Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“)

Kód: 7475095

Úplný název:

Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“) (Bauer Jan): Legendy versus historická „pravda“

Autor a popis:

Bauer Jan, Čas, 256 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
229 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.3.2018 dopoledne. 
 

Český středověk, zejména pak jeho počátek, tone v příšeří. Přesto, jsme-li vybaveni znalostí toho, co se v písemné, výtvarné či hmotné podobě přece jen dochovalo, a také dostatečnou mírou fantazie, před námi vyvstávají postavy a děje, které - navzdory odlišným kulisám - až překvapivě připomínají sváry, lásky a vášně doby současné. Touto optikou se na historii dívá i známý spisovatel a publicista - a skvělý vypravěč - Jan Bauer. Vydejme se spolu s ním nejprve na Moravu a hledejme stopy královny Fritigildy, jež předběhla svou dobu, Sámovy potomky či Metodějův hrob. Z dalších světců nemůžeme opominout svatého Václava, přičemž jeho pozemská i posmrtná existence vzbuzují překvapivě mnoho otazníků. A co teprve svatá Orosie, kterou ve Španělsku uctívají jako českou princeznu, zatímco u nás o ní nic nevíme… Zajímají nás také osudy letopisců. Jaký byl příbuzenský poměr svatého Vojtěcha a mnicha Kristiána, autora legendy, jež byla nazvána jeho jménem? Bůh se však - zdá se nám - odvrátil od jihočeských Doudlebů, stejně jako od nešťastného knížete Jaromíra, mladičkého Václava III. či statečného Jeronýma Pražského. A snad potrestal i Rudolfa IV. řečeného Padělatel, Jiřího Popela z Lobkovic, opilého proroka Mikuláše Drabíka, nešťastnou „zimní královnu“ Alžbětu Stuartovnu, jež porodila třináct dětí (avšak jedna z jejích dcer - jeptiška! - ji v tomto ohledu prý ještě překonala) či bujné husitské adamity, kterým jejich „ráj na zemi“ zničil sám Žižka. I pátrání po dětech tohoto legendárního vojevůdce, stejně jako po kořenech blaníkovské legendy, vás pohltí stejně tato středočeská hora bájné rytíře. Dějiny českého národa (ač se nám někteří „moderní vzdělanci“ snaží namluvit opak) jsou krásné, hrdinské, byť občas i bezbožné… Tedy takové, které v nás mohou - a mají - vzbudit zájem a hrdost. Věříme, že k tomu přispěje i tato kniha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Krásná i bezbožná tajemství našich dějin aneb Legendy versus historická „pravda“)