Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou

Kód: 2044347

Úplný název:

Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou (Lustig Arnošt): Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou

Autor a popis:

Lustig Arnošt, Mladá fronta, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
359 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2018 dopoledne. 
 

Izrael, Jugoslávie, USA – Československo 1968-1973
Kniha dopisů, koncipovaná jako mezerovitá kronika života Arnosta Lustiga a jeho rodiny po odchodu do exilu v roce 1968, přináší jedinečný výběr autentických dokumentů a fotografií vedle původních neupravovaných strojopisů a rukopisů korespondence Arnošta Lustiga a jeho ženy Věry, dcery Evy a syna Pepiho, babičky Terezie, její dcery Hany Hnátové (sestry Arnošta) a dalších příbuzných až po přátele Zdenu a Josefa Škvorecké v Torontu.
Korespondence je svědectvím o síle lidských a rodinných pout, lásky a přátelství v těžkých dobách. O slovech vysílaných do dálky, která posilují. Svědectvím o velkých přátelstvích, z nichž jedno, to Arnošta Lustiga a Oty Pavla, nepřervala ani Otova smrt v roce 1973. Arnoštovy dopisy Otovi se ztratily, ale vzpomínky na Otu, které napsal, i vzpomínky dalších přátel snad tuto chybějící korespondenci doplní tak, aby čtenář pochopil, co nejen pro sebe navzájem Arnošt s Otou znamenali. A jak přátelská a rodinná pouta a v minulosti zaslaná slova pomáhají navzdory odloučení, dálce, času a smrti i dnes. Korespondence a vzpomínky jsou rovněž svědectvím o komunistických mocenských a cenzurních praktikách a zásazích do životů jednotlivců a rodin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Krásně jsem si početl - Korespondence s Otou Pavlem, maminkou Terezií a sestrou Hankou