Krizová intervence

Kód: 7367342

Úplný název:

Krizová intervence (Vodáčková Daniele):

Autor a popis:

Kol., Portal, 544 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
563 Kč (725 Kč)
  / ks  
koupit
 

Lidem, kteří řeší naléhavou krizovou situaci, je dnes k dispozici řada různých zařízení, poskytujících krizovou pomoc, v nichž působí profesionálové i dobrovolníci. Publikace širokého autorského kolektivu shrnuje současný stav oboru, který je východiskem jejich práce, a popisuje základní postupy krizové intervence v nejrůznějších situacích.
Úvodní část knihy charakterizuje společné znaky životních situací, v nichž lidé vyhledávají krizovou pomoc, a ukazuje možnosti odborné pomoci v krizi. Podává přehled pracovišť krizové intervence u nás i v zahraničí. Podrobně jsou rozebrána teoretická východiska i jednotlivé kroky různých forem a technik krizové intervence - tváří v tvář (s jednotlivcem, párem, skupinou); telefonická pomoc, mobilní služby (výjezd, práce v terénu) i krizová intervence při katastrofách.
Ve speciální části autoři probírají hlavní typy krizových situací: krize spojené s jednotlivými fázemi lidského života (krizová intervence u dětí, dospívajících a jejich rodin, krizové situace u žen a mužů, v seniorském věku; krize spojené s partnerstvím, manželstvím a sexualitou); psychospirituální krize; krize spojené s duševními poruchami (klienti s poruchou osobnosti, s drogovou závislostí; týraní a zneužívaní klienti, problematika sebevražd).
Závěr knihy se věnuje sociálně-právním aspektům krizové intervence.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krizová intervence do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krizová intervence.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krizová intervence (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krizová intervence bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krizová intervence doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti