Krkavčí láska

Kód: 7217898

Úplný název:

Krkavčí láska (Wawerzinek Peter):

Autor a popis:

Wawerzinek Peter, JOTA, 360 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
68 Kč (98 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdyby tehdy v roce 1956 nebylo všímavých sousedů, kteří se podivovali nad nezvyklým tichem v sousedním bytě, asi by nevznikl tento román, protože ani Peter Wawerzinek by už nebyl na světě. Policie v prázdném bytě v Rostocku našla vyhladovělého dvouletého Petera a jeho roční sestřičku. Jejich matka prchla do západního Německa. Peter začal mluvit až ve čtyřech letech a prvních deset let svého života strávil v dětských domovech a v několika pěstounských rodinách. To, že má sestru, zjistil až ve 14 letech a o své matce se dozvěděl ještě později.
Dlouho po znovusjednocení Německa ji poprvé a naposledy vyhledá a zjišťuje, že má ještě osm nevlastních sourozenců. To v něm probudí skutečnou posedlost psát. Prostřednictvím tvoření románu se tak Wawerzinek pokusil po padesáti letech zacelit mrazivou díru ve své duši, kterou způsobila osamělost, neláska, ztráta i zrada. „Stal jsem se spisovatelem proto, abych mohl napsat o své matce. A ta cesta pro mne byla jako putování do oblasti věčného ledu,“ říká.
Román je tvořen mozaikou vzpomínek, pocitů, snových fantazií i strohých záznamů a novinových zpráv jako rekonstrukce času, který nelze nikdy vrátit.
Krkavčí láska (Rabenliebe, 2010) získala v roce 2010 německou Cenu Ingeborg Bachmannové a byla v úzkém výběru na Německou knižní cenu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krkavčí láska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krkavčí láska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krkavčí láska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krkavčí láska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krkavčí láska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé