Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den

Kód: 2607081

Úplný název:

Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den (Sklenář Ivo Hugo, Sklenář Ivo Tomáš Adolf):

Autor a popis:

Sklenář Ivo Hugo, Sklenář Ivo- OneTASK, 506 stran, jazyk - čeština, nemčina, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
330 Kč (455 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha popisuje faktické osudy, zahrnující prožitky, myšlenky, postoje, (někdy filozofující) názory, lásky, koníčky a i smrt, skoro čtyř generací s židovstvem spřízněných Čechů, nezapletených ve spolupráci ani s nacistickou, ani komunistickou mocí. Tito lidé byli životně spojeni s pražským domem v Blanické ulici, který se před válkou nazýval Palác Continental. Těžké doby Země České v 20. a začátku 21. století vedly k jeho úpadku. Ivo Hugo, syn jednoho zakladatele, začal pracovat na kronice po smrti své velké životní lásky, Vlastičky, a zanechal značné množství od ruky sepsaných textů, které jeho potomek Ivo Tomáš Adolf dlouhé měsíce zpracovával do publikovatelné formy, aby připomněl památku prvních zakladatelů a časných obyvatelů, tohoto kdysi významného domu, kteří byli zničeni a svrženi do propadliště dějin a bezejmenných hrobů nespravedlivými mocnostmi, zplodivšími doby a stvůry nacistické a komunistické temnoty. Německá část textu je překlad rozhovoru, jenž I.T.A., sepisovatel kroniky, poskytl Židovskému muzeu v Praze.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Kronika z Blanické - Spravedlnost je jen sen - z nějž probudí až smrti den