Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l

Kód: 8649567

Úplný název:

Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l (Tošnerová Marie):

Autor a popis:

Tošnerová Marie, Masarykův ústav AV ČR, 295 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
161 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace se zabývá problematikou raně novověkých kronik českých měst s důrazem na předbělohorskou dobu. První část tvoří charakteristika širších souvislostí vzniku těchto narativních pramenů, včetně jejich typologie a metodiky přístupu k jejich studiu. Stěžejní kapitola je věnována momentům vzniku městských kronik, metodám práce předbělohorských historiků, podobě textů a jejich recepci. Druhou část představuje komentovaný soupis kronikářských prací z předbělohorských českých měst, včetně dochovaných opisů. Ve městech, kde na tradici předbělohorského kronikářství navazovala literární činnost tohoto druhu v 17. a 18. století, jsou pak stručně zaznamenána i tato díla. Práci uzavírá seznam vydaných pramenů a literatury spolu s rejstříky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Kroniky českých měst z předbělohorského období studia městského kronikářství v Čechách v l