Kultura a totalita II.

Kód: 7308550

Úplný název:

Kultura a totalita II. (Klimeš Ivan, Wiendl Jan): Válka

Autor a popis:

Klimeš Ivan, Filozofická fakulta UK v Praze, 494 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
302 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaná kniha je druhým výstupem několikasvazkového komplexu, který na materiálu umělecké kultury především českých zemí zkoumá v interdisciplinárním dialogu nejrozmanitější projevy „totálních“ forem a rámců, které provázejí éru modernity.

Jako organizující kritérium této monografické řady slouží iniciační tematická těžiště - po prvním svazku s tématem Národ (2013) následuje téma Válka, poté Revoluce, Budoucnost a Každodennost. Všechny tyto pojmy představují formativní rámce.
Válka - stěžejní téma přítomného svazku - je vnímána jako extrémní situace, v níž státy upravují pravidla dosavadního řádu, omezují občany a silně jim zasahují do života. Zvláště velké válečné konflikty ve 20. století měly charakter totální války s potenciálem završit epochu a připravit půdu pro nástup epochy nové. Revoluce jako příklad dějinného zlomu ve vývoji společnosti přichází s otázkou starého a nového a má stejně jako válka rozměr situační.

Vzhledem k metodologickému a materiálovému založení jednotlivých příspěvků druhého svazku řady byla kolektivní monografie, věnovaná tematickému těžišti „válka“, komponována do dvou částí, nazvaných Prolegomena (zahrnuje příspěvky zacílené spíše k mapování obecnějších problémů a souvislostí) a Sondy a analýzy (slučuje sérii materiálově pestrých případových studií zabývajících se konkrétním dílčím historickým problémem).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kultura a totalita II. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kultura a totalita II..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kultura a totalita II. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kultura a totalita II. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kultura a totalita II. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Kultura a totalita II.