Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu

Kód: 7405317

Úplný název:

Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu (Burda František):

Autor a popis:

Burda František, OFTIS, 328 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
196 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Násilí a kultura, násilí v kultuře, kulturní povaha násilí, násilí jako fenomén zjevující vlastní povahu násilí, to jsou základní otázky, kterými se kniha Kultura-doličný předmět obětního mechanismu zabývá a to na pozadí teorie kultury René Girarda (Girardovské reflexe). Girard problematiku násilí klade do přímé souvislosti s tématikou individuální a kolektivní svobody. Při dekódování mentální gramatiky násilí naráží na vnitřní kulturní mechanismus pronásledování, který je oddělený od biologické povahy člověka, respektive svůj primární zdroj v biologické povaze člověka nemá. Právě na tomto principu v dějinách dochází k perzekuci Židů, čarodějnic i čarodějů a Romů, ale také českého undergroundu a zdánlivých nebo skutečných odpůrců normalizačního režimu v Československu sedmdesátých a osmdesátých let dvacátého století. K porozumění tomuto fenoménu nám nepostačí sebedůkladnější historiografická deskripce, sociologická analýza nebo politologická studie. Historie, společnost i politika jsou součástí celku kultury a možnost jejich pochopení je vázána na míru porozumění kultuře a jejím vnitřním mechanismům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Kultura. Doličný předmět obětního mechanismu