Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku

Kód: 7254703

Úplný název:

Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku (Friedell Egon): Krize evropské duše od cerné smrti po první svetovou válku

Autor a popis:

Friedell Egon, Triton, 424 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
619 Kč (790 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Friedellovy ,,kulturní dějiny“ zaujímají v historiografii zvláštní místo - jako jedny z těch nejsvévolnějších a neúžasnějších exkursů do minulosti, jež nám umožňují přiblížit dávné časy a jevy. Díky svému nadání a zároveň inteligentnímu a jasnému projevu dokázal např. Kantovu filosofii načrtnout stejně geniálně, jako vdechnout život duchu rokoka nebo druhého císařství. S neuvěřitelnou sečtělostí, s okouzlujícím vtipem, exaktním vědeckým myšlením a vskutku vytříbeným uměleckým vkusem podává bezpočet aspektů kulturního vývoje evropského - a amerického - člověka od renesance po první světovou válku. Staví ho do jeho vnějšího i duchovního okolí, líčí jeho všední den, jeho oděv i mravy se stejnou evokativní svěžestí jako velké ideologické proudy doby. Ve Friedellovi před námi ještě jednou vyvstala mámivá fikce o univerzálním člověku. Friedell je možná první, ale určitě nejobsažnější historik kultury, který myslí a píše ve stylu dneška. Toto dílo je kompendium moudrosti a vhledu, historické moudrosti a básnické inspirace, stylistické bravury, odborné přesnosti a naprosté svobody fantazie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Kulturní dějiny novověku II. - Krize evropské duše od černé smrti po první světovou válku