Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe

Kód: 8731010

Úplný název:

Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe (kol.):

Autor a popis:

Kol., Akropolis, 304 stran, jazyk - čeština, angličtina, nemčina, polština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
249 Kč (325 Kč)
  / ks  
koupit
 

Příspěvky z mezinárodní studentské konference interFaces VII v červnu 2009 v Praze. Sborník příspěvků ze VII. ročníku mezinárodní studentské konference Interfaces, která se konala v Praze v červnu 2009, shromažďuje příspěvky studentů ze tří univerzit (Karlovy univerzity v Praze, univerzity v Lipsku a ve Wrocławi). Téma kulturní translace jednotliví autoři pojednávají z pohledu lingvistiky, literární vědy, translatologie a didaktiky, ale zabývají se i širšími kulturně-historickými a uměleckými tématy. Těžiště sborníku přitom spočívá v příspěvcích lingvisticko-translatologických, hned několik příspěvků např. studuje problematiku překladu konkrétního syntaktického jevu do druhého jazyka. Pro většinu článků je charakteristická snaha nalézt mezioborový, mezijazykový či interkulturní přesah (v různých aspektech je zde konfrontována kultura česká, německojazyčná a polská). Texty jsou otištěny v češtině, němčině nebo polštině s jinojazyčným resumé, anglickým abstraktem a informacemi o autorech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Kulturní translace / Kulturelle Translationen / Translacje kulturowe