Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války

Kód: 7433178

Úplný název:

Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války (Kurowski Franz): Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války

Autor a popis:

Kurowski Franz, Víkend, 168 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
213 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jako velitel tanku Tiger se ocital v ohnisku nejtěžších bojů. Na Kavkazu, na ruské frontě Sever, během operace Citadela, v kotli Čerkasy a mnoha dalších bitvách, ve kterých se rozhodovala válka, býval nasazený jako poslední záchrana a se svou jednotkou často vzdoroval několikanásobné přesile protivníka. Protože se často dostával do rozporu s rozkazy velení, byla mu odepřena zasloužená vyznamenání: přestože byl svými veliteli několikrát navržen na Rytířský kříž, nikdy jej nezískal. Ať už v bitvě stál kdekoliv, kolem něj neprojel žádný nepřátelský tank. V dubnu 1945, jen několik dní před koncem války, Kurt Knispel nalezl smrt v tanku Tiger.
S více než 160 zničenými tanky se Kurt Knispel stal jedničkou mezi tankisty, a přesto se o něm ví tak málo. Zásluhou pracovníků Moravského zemského muzea se podařilo nově zmapovat poslední dny jeho života. Nalezení hrobu a exhumace ostatků Kurta Knispela objasnilo skutečnou příčinu jeho smrti. Pozdější nečekané setkání posledního žijícího člena osádky tanku s Vlastimilem Schildbergerem z Moravského zemského muzea přineslo nové nerozporovatelné skutečnosti nejen o posledním boji Kurta Knispela, ale i o osádce jeho tanku.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie válek

 
Knihkupectví / Military / Historie válek / Kurt Knispel - Nejúspěšnější tankový střelec 2. světové války